משבירה לצמיחה - קורס דיגיטלי על הקווים המנחים לטיפול בטראומה על פי הגישה הדיאלוגית

מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל ב- 7.10, רבים בציבור חווים דרגות שונות של טראומה, הן במישור האישי והן במישור הלאומי. בעקבות צורך הולך וגובר בקרב אנשי טיפול לספק מענה טיפולי הולם, פיתחנו את הקורס "משבירה לצמיחה – טיפול בטראומה בגישת הצמצום הדיאלוגי", שמטרתו העשרת ארגז הכלים ובניית קומה נוספת בטיפול בטראומה.

הקורס פותח על ידי צוות בכיר של מכון רוטנברג בליווי ייעוץ אקדמי, ומתבסס על מודל הפסיכולוגיה היהודית של נשיא המכון, חתן פרס ישראל פרופ' מרדכי רוטנברג. המודל מציע כלים ותהליכים טיפוליים ייחודיים ומילון מושגים עשיר - המעודדים צמיחה והתפתחות באמצעות צמצום של הטראומה, ויצירת דיאלוג עם חלקים אחרים שקיימים באדם ובסביבתו.

בתחילת התהליך הטיפולי, המטפל מאפשר למטופל לזהות את הדיאלקטיקה והשבירה שהתרחשו בעקבות הטראומה, ויחד עם זאת לצמצם את השבירה ולהכיר בחלקים מיטיבים ומחזקים. הצמצום הופך להיות מקור של כוח ופינוי מקום ל"שלחון" - סיפור מחדש של הסיפור הטראומטי הקשה. הצמצום אף מאפשר "שיקדום" - צמיחה של חלקים חדשים שיכולים לצמוח מתוך השבר, כולל שיקדום הרוח - יצירת משמעות רוחנית ושיקום הזהות העצמית.

הקורס מיועד למטפלים במקרי טראומה ופוסט טראומה ולכלל ציבור המטפלים.לארגונים יש אפשרות לרכישה מרוכזת בהנחה ולהזמנת הדרכה עבור צוות המטפלים.

* * *

לצפייה בסדרת המפגשים:

* * *

מבוא

בחוברת הנוכחית אנו נציג בפני הקורא מודל התמודדות עם טראומה ופוסט טראומה. חוברת זו כמובן אינה מהווה תחליף לקורס מקיף בתחום הטיפול בטראומה. מטרתו היא להעשיר את ארגז הכלים שבין כה וכה כבר קיים אצל מטפלים, ולבנות קומה נוספת של הגישה שהתפתחה במסגרת הגישה הדיאלוגית של פרופסור רוטנברג. הגישה מביאה תפיסת עולם של הנפש, כלים ועקרונות טיפוליים יישומיים לעולם הטיפול בטראומה - המבוססים על עולם עשיר מתוך המקורות, המורשת והמסורת של העם היהודי - אותם תוכלו ליישם עם המטופלים שלכם. חשוב לומר שאמנם חוברת זו והמפגשים המוקלטים הנלווים לו נוצרו בעקבות אירועי ה-7 לאוקטובר אך הם רלוונטיים לטיפול בטראומה באופן כללי.

* * *הקורס כולל:
  • סדרת סרטונים: 8 מפגשים
  • חוברת הדרכה: 8 פרקים
  • שאלות להפנמה
  • שאלות למטפל
הקורס מוצע גם בשפה האנגלית

*הקורס פותח הודות לתרומה נדיבה ומוקדש לזכרו של חיים נח בן משה

מכון רוטנברג
מכון רוטנברג רח' הרב הרצוג 75 ירושלים 9262226
לרכישת הקורס הדיגיטלי

בניית אתרים רביון   Rivyon.com